Ratusz - został wzniesiony w latach 1723-1725 w stylu klasycystycznym, w kolejnych latach został zniszczony w pożarze, a następnie odbudowany. Obecnie jest siedzibą władz miejskich Lubawki.

Rzymskokatolicki kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajduje się na północny zachód od rynku i jest najważniejszą świątynią Lubawki, a od 2012 także siedzibą dziekana dekanatu Kamienna Góra Zachód.

Kościół pw. św. Anny - świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki. Kościół zbudowany został w latach 1696-1698 jako kaplica cmentarna pw. Krzyża Świętego.

Dawny kościół ewangelicki. Pierwszy kościół protestancki w Lubawce wzniesiono przy ob. ulicy Wojska Polskiego w 1849 r. z fundacji Związku Gustawa Adolfa. Była to neogotycka, oszkarpowana budowla salowa murowana z kamienia.

Śnieżka – (czes. Sněžka, niem. Schneekoppe) – najwyższy szczyt w Karkonoszach (według źródeł polskich 1602 m n.p.m., wg pomiarów czeskich 1603 m n.p.m.) i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Czech, woj. dolnośląskiego i całego Śląska.

Dworzec kolejowy Lubawka (dawny). Drugi, największy (po Wrocławiu Głównym) budynek dworca na Dolnym Śląsku - fasada budynku ma prawie 300 metrów długości. W budynku ulokowana była także prusko-austriacka służba celna.

mouse
x=
y=
ath=
atv=
1100px